| Lovely_6403 a întrebat:

La catele cam cat timp tine insarcinarea? Adica, cat dureaza pana nasc? Nu mai am rabdare! Abia astept sa soseasca pufoseniile! rolling eyes

6 răspunsuri:
| Danyelusha a răspuns:

La catele o sarcina tine in medie de 58-63 de zile.

| YunaFFX a răspuns:

Perioada de gestatie la caini dureaza 63 de zile cu o decalare a termenului cu + sau - 5 zile (depinde si de rasa).

| adina02 a răspuns:

La cateaua mea a durat 3 saptamani si jumatate.

| Aleqa a răspuns:

Prima oaara cand am citit intrebarea credeam ca esti insarcinatarolling on the floor
Cand am citit ''Abia astept sa soseasca pufoseniile!'' mi-am dat seama ca era vorba despre cainirolling on the floor

| inflicted a răspuns:

In general, intre 58 si 68 de zile.

| cryssalis a răspuns:

Sincer cateva luni... laughing