| Laura9977 a întrebat:

La cine pot apela pentru transportul animalelor in tara?
Am nevoie sa-mi fie transportat un animal domestic din Nordul tarii, dar nu stiu la cine pot apela. Firma de curier rapid am inteles ca nu se ocupa cu asa ceva?
Trebuie sa imi ajunga intr-o zi, fiindca... e un animal, d'uh big grin
In orice caz, nu vreau sa platesc mai mult de 50~80ron.

Stie cineva? Multumesc.

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Depinde de animal, de obicei, cu doar cu avionul se poate, dar in caz ca e vorba de vreun cal poti sa inchiriezi masina care are si remorca speciala. Nu vei gasi nicaieri la pretul asta, doar daca e la 10km, altfel nu, iar la 10km nu se transporta cu avionul.

| viotedy a răspuns:

Cine ti-o trimite sa vorbeasca cu nasul de pe tren, sa puna cusca in tren si tu sa o ridici.

| DianaGabureac a răspuns:

O poţi transporta într-o cutie dotată pentru animalele de companie, pe care o poţi lua cu tine în avion, maşină, tren sau alt mijloc de transport. Din câte ştiu, dacă este vorba despre avion, animalul ia locul unui bagaj la cală, deci costă peste 100 lei. Dacă îl transporţi cu maşina, îl poţi aduce ca pe o persoană. În tren, animalele mici precum al tău sunt tratate în condiţii bune atât la bagaje, cât şi pe locurile din tren. Dacă am fost de folos, fundă!

| Laura9977 explică (pentru DianaGabureac):

Raspuns complet irelevant.

| Laura9977 explică:

Nu, e o pisica.