| YzzyUnIngerash a întrebat:

La sfarsitul verii 2013 mi-am cumparat o pereche de porumbei(mentionez ca erau pui), acum masculul nu vrea sa se imperecheze cu femela, nu au ouat niciodata de cand ii am, iar masculul se calca cu porumbitele vecinului meu. Ce pot sa fac ca sa se imperecheze?

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Asta necesită mult timp, ai răbdare, în cele din urmă se vor împerechea. O zi bună!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu se plac, nu poti face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-i afara sau intr-o camera, singuri. Si papagalii mei faceau asa, pana cand i-am dus afara unde erau singuri, nimeni nu ii deranja. Poate asta e problema.
Succes happy

| YzzyUnIngerash explică:

Da dar ei zboara numai impreuna si stau numai unul langa celalalt dar nu i-am vazut niciodata sa se calce.Le-am pus niste iarba uscata si paie, si-au facut cuib dar...nimiccrying