| ReignForest a întrebat:

La țară în coteț au dispărut 10 pui(cumpărați noi).S-a ros un colț la poartă, dar puii nu sunt deloc în coteț.A fost dihor sau ce? Cum scap de dihor? Unde s-ar ascunde?

5 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Data viitoare incerca cu pui sh daca cei noi au disparut.

| Alverto a răspuns:

Și coțofana mănâncă pui de găină
Noaptea baga-i undeva mai izolat

| Sekim a răspuns:

Salut
Dihorul nu se ascunde în apropierea caselor dar sunt și cazuri în care se ascunde în podurile caselor. Pe lângă asta, ar putea să fie vulpe. Vulpea nu sta pe lângă case deoarece evita oamenii și agitația așa că nu prea ai cum sa o găsești.
Sfatul meu : Închide bine cotețul și aia e.
See you happy

| brokxy a răspuns:

Dihorul le suge sangele nu ii duce cu el, nu le mananca carnea. Vulpea ii duce dar am auzit de la rude de la tara chiar si SOBOLANII mananca pui de gaina, sobolani dinaia mari

| Cksihja a răspuns:

Sunt multe animale care se dau în vânt după pui de la ulii până la câini, pisici, chiar și șerpi, adică sunt mulți prădători dar este posibil ca puii să fi fugit mai ales dacă nu s-au învățat cu cotețul, caută urme de pui sau urme că cineva a vânat puii. Dacă prin curte sunt urme de puf sau sânge a fost un animal.