| Bishop a întrebat:

La vara vreau sa fac sarituri cu parasuta. Unde in tara se desfasoara astfel de activitati si care sunt preturile? happy

8 răspunsuri:
| daniDeeDee a răspuns:

Parasute gasesti peste tot.winking

| putzulica a răspuns:

F tare. habar nu am de unde... spor la treabalaughing

| Butsilee a răspuns:

Nebunule laughing nu stiu! thinking cred ca ai primit raspwinking

| anda_1885 a răspuns:

In bucuresti stiu eu, am o prietena care practica. dar sa stii ca nu te duci acolo si sari direct. faci ore de teorie, exercitii, si cel mai important faci tot felul de teste, examinari medicale. trebuie sa nu ai probleme cu inima, sa nu ai rau de inaltime, si orice altceva care sa iti puna viata in pericol.

| sisi_3548 a răspuns:

Pe Aerodromul de la Tuzla, situat la 35 km de Constanta, se poate sari cu parasuta de la 3. 000 de metri altitudine, iar costul este de 579 lei. Cine se vrea filmat in timpul acestei vitejii, mai scoate de la buzunar inca 100 lei.

in alta parte nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe muntele Parang... zburau cu parasutele... ( foarte fainwinking )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai in bucuresti este la vreo 12-13 km spre alexandria in cornetu

| alyk a răspuns:

Buna. Eu m-am interesat si voi face la Ploiesti pe aerodromul Strejnic. E in jur de 150 de euro cam asa si sari de la 4000 de m, vreo 10 secunde zbori in gol apoi se deschide parasuta. big grin Eu m-am hotarat prea tarziu si dupa ce a venit toamna era cam frig la 4000 de m si am zis ca o las pentru la vara. big grin