| goldenbullet a întrebat:

Le cade parul la cainii Golden Retriever?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La toti cainii le cade parul, fiind un proces normal si sanatos!
Trebuie sa-l harnesti cu mancarea sanatoasa ca sa aiba un par frumos si bogat si trebueiste periat zilnic, sau cat de des posibil, pentru a elimina parul care-i cade si a-l intretinere curat si sanatos.
Nu uita: cainele se spala saptamanal ca sa fei curat, sa nu-i miroasa blana. cum este irana, dupa spalare se tine in casa, sa nu raceasca la plamani.

| GirlOnline81 a răspuns:

Din păcate lista de rase de câini care nu lasă par e destul de mică, iar Goldenul Retriever nu face parte din ea.

| Anna0111 a răspuns:

Ei năpârlesc destul de mult primăvara. In comparație cu labradorii au parul mai lung și le cade mai des.