| anonim_4396 a întrebat:

Am o catelusa Golden Retriever de 4 ani si asi dori sa ii cumpar un catel pe care sa il "adopte".
Intrebarea mea este:
Ce rasa?
Nu vreau o rasa mica ci una medie spre mare.
Nu vreau tot Golden Retriever deoarece tatal meu spune ca ii cade mult parul insa m-am gandit la niste rase:
-Labrador Retriever
-Husky Siberian
-Cocker Spaniol
-Setter irlandez roșu

Ce imi recomandati?
Dau Fundita!
;-)

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ar fi fain sa iei un husky, cred ca ar iesi niste pui superbi si i-ai vinde destul de scump daca vrei sa ajungi sa faci asta.

| AntoniaRules a răspuns (pentru Adry05):

Mersi pentru raspuns doar ca eu nu vreau sa se imperecheze ci doar sa il am.
Vreau sa fie mascul si cand femela va avea vreo 6 ani el va avea de abia 2.
Va fi prea mic.
Plus ca femele pot avea pui pana la varsta de 6 ani.
Am incercat sa o duc la monta timp de 2 dar nu a stat sau masculul nu a fost dominant.
In orice caz...Mersi oricum.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Cocker spaniol este cel mai potrivit

| AntoniaRules a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

Mersi oricum,
dar m-am hotarat sa imi iau un Labrador Rietriever.