| anonim_4396 a întrebat:

Le place labradoriilor golden retriever sa stea legati?

Răspuns Câştigător
| Okkultist a răspuns:

Eu am avut unul si nu i-a convenit O.o dar ca orice caine poate fi dresat si pus la punct.
Asta din,, punctul de vedere" a unui termen omenesc.
Cu bine!

4 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Nu exista caine care sa ii placa sa stea legat! Dar poate sa se obisnuiasca in timp cu lantul. Daca il legi vezi sa ii lasi lantul lung, nu la 2 metri cum am vazut des, ci la 3-4 metri daca-i mai mic sau la 6-7 daca este mai mare.Bafta.

| AndreiPisoias a răspuns:

Niciunui caine nu ii place sa stea legat ca si tuturor oamenilor dar poate fi dresat.

| deadlykiss a răspuns:

Nici unui caine nu ii place sa fie legat.

| RockForALongLife a răspuns:

Nu ei doresc multa libertate sa alerge trebuie sa ai grija cum te comporti cu ei