| RespiraSiInspira a întrebat:

Locuiesc la apartament si vreau sa imi iau un animal.Voi ce sugerati? Caini sau pisici? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Iyulia3712 a răspuns:

Depinde ce la ce esti dispus sa renunti. Daca vrei caine trebuie sa fii dispus sa-l scoti afara de 3 ori pe zi si iti recomand un bichon pentru ca nu lasa par DELOC, nici eu nu credeam la început dar dupa ce mi-am luat unul cred. Daca esti dispus sa ai casa plina de par de la pisici (naparlesc foarte mult) dar sa nu le scoti afara, atunci ia-ti pisica.

5 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Un sarpe

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pisica, e mult mai usor de intretinut la bloc

| jessica1234 a răspuns:

Hey! eu iti recomandun Caine....si eu stau la bloc si e simplu. un bischone maldez sau un bischone havanease. eu am un bischone havanease. eu ies cu el afara pe la 12-13 dupa amiaza pe la 17 si seara pe la 21si ii este destul. daca il inveti asa asa o sa fie mai usor. daca iti iei pisica: pisica trebuie sa iasa pe afara si se urca si pe masa si pe tot locul. bunica mea a avut o pisica si a dormit pe mobila de la bucatarie. iti recomand un Caine! FUNDA?

| AlexandraLupoae a răspuns:

Pisica! Nu poti tine un caine in bloc! Isi face nevoile in casa daca nu intuiesti exact cand ii vine!

| AlexandraLupoae a răspuns:

Si Iyulia3712, sunt si unele pisici care nu lsa par, cum ar fi brithish shorthair! Eu am!