| Cristian0333 a întrebat:

Am niste animale : caini si pisici si nu vreau sa le abandonez, m-am mutat intr-o comuna de aproximativ 2 ani si vreau sa ma mut din nou in Bucuresti, chestia e ca eu nu vreau sa abandonez animalele. Stiu ca as putea gasi de chirie dar am deja un apartament si n-am nevoie. Ce as putea face? Un raspuns pls

4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Pune anunț pe net că le dai spre adopție, nu le abandona...

| Demidol a răspuns:

Ori le donezi vecinilor, oamenilor din sat, ori le duci la un adapost pentru animale.

| SomethingFunni a răspuns:

Poti sa le dai in grija unui vecin de incredere sau unui alt membru al familiei si sa platesti costul pentru mancare.
Poti sa pui un anunt online.

| Cristian0333 explică (pentru SomethingFunni):

Ar exista o posibilitate sa le duc intr o curte ceva in Bucuresti? Nu stiu daca exista locuri de astea