| Sogor a întrebat:

Locuiesc la curte si de vreo luna, un papagal rasa micul alexandru a poposit la mine in nuc. Cum pot face sa ma imprietenesc cu el?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Urcă-te în nuc și cântă ca un cuc.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îl ademenești cu mâncare.

| HadesSs a răspuns:

Pune-i apa si mancare sub nuc si o sa coboare banuiesc.

| UnderPressure a răspuns:

Mai intai si mai intai, omori pisica, daca ai vreuna.winking

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Daca este un Micul Alexander adult nu prea ai cum sa te imprietenesti cu el,numai daca stapanul lui ii dadea atentie toata ziua si il invata trucuri, precum venitul pe deget si altele, daca a fost tinut in colivie si nu prea ii dadea atentie, cum a vazut ca e geamul deschis a si zbughit-o, trebuie sa fie si extrem de speriat; c da-i de mancare si apa, dar nu garantez ca va ve-ti imprietenii.