| KatlynKim a întrebat:

Hey. Am un papagal Micul Alexandru de o luna cred, si problema e ca ma ciupeste nonstop. Si nu numai pe mine. Ciupeste orice..haine, creioane, desenele mele, patura de pe pat laughing Orice prinde. As vrea sa il scap de obiceiul asta. Idei?
p.s: La multi ani! :*

7 răspunsuri:
| Florenta16 a răspuns:

Invata-l ca un om sa nu mai fac asta. Arata-i ca nu e voie si asa! Dreseaza-l. Nu stiu. Altfel nu ai cum. Decat sa iti condimentezi toata casa sa nu mai puna ciocu' *laughing*. La multi ani!

| WithoutName123456789 a răspuns:

El acum vrea sa descopere si sa se joace ca orice animal, pana la urma va scapa de acest obicei.

| Cristina304 a răspuns:

Daca il pui in fata oglindei innebuneste.
P.S. : Daca te ciupeste, inseamna ca te iubeste.

| ImAUnicorn a răspuns:

Pune-l să roadă carton. o să se plictisească. sau lasă-l în fața unei oglinde. eu așa am făcut cu Tudi Fruti a mea ( așa o alint, pentru că e colorată ca un suc de-ăla =]] ). sper că te-am ajutat. puppy dog eyes

| KatlynKim explică (pentru ImAUnicorn):

Degeaba il pun sa roada carton. O sa se plictiseasca asa cum ai zis si tu si o sa inceapa sa roada altceva laughing Daca il pun in fata unei oglinzi se uita putin si iar incepe sa roada ceva..nu are pic de stare laughing

| ImAUnicorn a răspuns (pentru KatlynKim):

Erm, să vedeeem. scoate-l mai des din cușcă să zboare, și învață-l câteva trucuri. pe scurt, ține-l ocupat. o să uite de mușcat. laughing :3

| Stefan_Simcelescu_1990 a răspuns:

Asa facea si al meu dar cu mai multa rautate(eu l-am vandut)