| robbyy a întrebat:

Ma plictisesc, nu stiu ce sa fac? ziceti-mi voi! funda

Răspuns Câştigător
| FlorinFlorin_8741 a răspuns:

Citesti,te joci cu prieteni, iesi afara te joci pe calculator jocuri te joci ascunselea, atinsea lupul si culorile dumnezeu sau inger si dea lupte daca esti baiat si sa te uiti la telvizo, sa mergi in parc in oras la strand sa faci o baie la prietenii bunici colegi sati scrii temele sa te joci dea nu te supara frate sau ce jocuri ai tu dar nu singur cu tata mama sau prieteni ok fundita daca nu te superi te rog

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Taieti parul de sub brat.

| ciresepeetno a răspuns:

Mergi la bostan,culege lubenitele,mergi la mat,asteapta sa vina un cumparator sa le cumpere laughingHey scuze dar eu sunt din Dabuleni(patria lubenitelor, pepeni verzi, pepeni galbeni) laughing si cam asta e programul meu timp de 3 saptamana.

| DianaScorpio a răspuns:

Copy/paste la raspunsul meu de la o intrebare aproape identica:

Te poti uita la un documentar, la ceva ce iti place la tv, poti sa stai pe internet, sa vorbesti la telefon sau pe internet cu un/o prieten/a, sa chemi pe cineva sa iasa cu tine sa va plimbati, sa faci treaba in casa (gatit, spalat, maturat, etc), sa faci suplimentar ceva la o materie de la scoala, sa citesti, sa faci sport, sa asculti muzica, sa pictezi, etc. Poti face foarte multe lucruri in timpul liber/cand esti plictisit.

| HurremSultan a răspuns:

Buna!

Citesti,iesi afara cu prietenii, joci jocul tau preferat, mergi la cumparaturi sau te recreeiezi in parchappy funda?

| Cryssu17 a răspuns:

1)Asculta muzica
2)Joaca un joc interesant, pe gusturile tale
3)Stai pe mess
4)Uita-te la televizor la ceva care-ti place
5)Uita-te pe net la un film, la un desene care iti place, sau la Mr. Been (e chiar amuzant)
6)Fa poze
7)Citeste o revista, carte interesanta (daca iti place sa citesti)
8)Mai raspunde la intrebarile celorlalti de pe TPU (n-ai sa te plictisesti sa dai sfaturi bune)
9)Iesi afara
10)Du-te si cumparati ceva bun (dulciuri, popcorn, orice) si uita-te la vacanta mare!

FUNDITA daca vrei tu! xD

| Stelistull a răspuns:

Poi:Iesi afara cu prietenii,cu bicla,skate,rolelele,minea,trotineta ce ai tu, stai pe net, mai trage un joc nou ceva...

| nebunik4663 a răspuns:

Buna.Poi poti sa citesti(bineinteles daca iti place), poti merge in parca sa te plimbi, eu una merg in fiecare dimineata in parc si alerg pentru ca vreau sa slabesc.Mai poti merge la plaja.Eu dupa ce termin cu inscrierea la liceu, vreau sa ma fac promoter sau din ala care imparte fluturasi pe strada ca sa imi mai ocup timpul. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking:*

| CeeCee a răspuns:

Iesi afara cu prietenii, cu rolele, bicicleta, sunt atatea lucruri si tu te pplictisesti!sad