| Na0al a întrebat:

voi ce faceti cand sunteti bolnavi eu sunt blonava si nu stiu ce sa fac ma plictisesc ziceti-mi voi funDa!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stau in casa la net tv ps3.

| AiDuTzA a răspuns:

Ce sa faci cand te plictiseti?
De AiDuTzA

Pai depinde:citeste(cand e vacanta, nu prea merge) uita-te la Tv, deseneaza orice iti vine in minte, fa-ti propria ta revista(cauta informatii pe internet si scrie-le pe "propria ta revista"), bea ceva(sucuri), joaca-te, picteaza etc

• sa te duci sa te holbezi jumatate de ora in oglinda pana ajungi sa te crezi perfect.
• sa repeti la nesfarsit un cuvant, pana isi pierde sensul, dupa care sa te gandesti de ce naiba se numeste asa.
Cuvinte incrucisate, muzica, lectura, bicicleta, miscari de dezmortire, un capucino, etc...
Cauti sa faci ceva interesant. Mergi cu prieteni in oras, sau iti iei catelu' si te plimbi cu el in parc in oras sau mergi la cinema, sau inchiriezi un film si iti chemi toti prietenii sau vecinii

De obicei plictiseala vine seara si atunci nu ai unde sa iti scoti cainle, nu ai cu cine sa joci table, sa iesi cu prietenele alea alea... cand te plictisesti gandeste'te la ceva ce nu ai mai facut de mult si fa acel lucru.
1. invata ceva nou! (legat de clc, de scoala, de orice)
2. gaseste-ti o activitate ( mananca, fumeaza, bea, fa sport, plimba-te)
3. dormi! & TV
4. fa ceva ca ti-ai propus de mai mult timp dar mereu ai lungit-0
5. gaseste ceva care sa te captiveze(repara ceva, bijutereste un lucru, deseneaza, canta, citeste etc)

Pai poti face multe, sa citesti de exemplu, sa incerci lucruri care nu le-ai mai facut pina acum.Succes si spor la ceea ce vei face.
Citesti,poti face prajituri, asculti muzica, te plimbi iti faci preocupari care nu le faci de obicei etc.
Sa mergi si sa faci nebunii cu gasca ta

Pai, ai putea sa chemi niste prieteni pe la tine si sa dai un chef.Asta sigur nu ar mai fi plictisitor si daca nu ai bani, le zici sa vina si eu cu cate-un suc, contra plata...

Fa karaoke. Danseaza, fa-ti un jurnal. Bafta!
Soluti pentru plictiseala:

-joaca-te pe PC

-vezi un film la TV sau pe DVD

-mergi la prieteni si va jucati sau ei sa vina la tine

-gateste

-asculta muzica

-danseaza in oglinga; canta

Si in cel mai rau caz ajungi sa-ti faci temele!

Sa-ti chemi cativa prieteni(colegi) acasa si sa jucati carti pe pedepse,sa ascultati muzica,sa jucati adevar sau provocare! Daca nu iti permiti sa ii chemi la tine, vorbesti pe chat, joci niste jocuri pe net, raspunzi la niste intrebari pe TPU.ro Bafta!

Hm...sun pe cineva si intreb daca ne puntem intalni, trimit sms, incep sa citesc o carte, fac glume cu colega de banca, ud florile, dau cu aspiratorul, fac ordine in dulapul cu haine sau in sertare, fac baie, dau cu lac pe unghii, caut ceva ce-mi pla ce la tv etc
fundita?big grin

| Miyukii a răspuns:

Vizionezi un film te joci pe calculator dar sa nu-ti bati capul, scrii povesti(daca-ti place) sau desenezi ceva sau cauti siteuri interesante sau te uiti la TV la o emisiune ce-ti place happySi asa mai departe.Nu lasa o raceala sa te impiedice sa te distrezi(chiar daca esti racita...happy

| zzralucazz a răspuns:

Ma joc la pc ma uit la tv citesc o carte si ascult muzica sau ca sa ma distrez compun poezii super hazlii despre baieti din cls. funda?

| andreiandre a răspuns:

E simplu uitete la un film. Mai iesi din cand din casa ca sa iei o gura de aer. mai chemi un prieten un coleg/colega sa mai vb. Sper ca ti-am fost de ajutor

| mango999 a răspuns:

Poti sa intri pe situ friv.com si ai acolo laaa joocurii. enjoy.

| AlexN a răspuns:

Citeste o carte.