| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac de vreo saptamana si ma plictisesc continu... m`am plictisit si de calculator.si de televizor... poate imi ziceti voi o activitate ca sa nu ma mai plictisesc asa de mult. Multumesc!

6 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Cum naiba te poţi plictisi când ai internet? Joacă un milion de jocuri online, citeşte ceva, învaţă de pe Wikipedia, răspunde la întrebări pe TPU, caută prieteni pe facebook sau pe hi5, uită-te la clipuri pe youtube, şi câte şi mai câte...

| NoNameJunior a răspuns:

Uită-te la un film,dansează,cântă,citeşte ceva,compune,scrie în jurnal,fă-ţi poze,fă-ţi coafuri amuzante,mergi la mall,ieşi la un suc,gândeşte-te cu ce să te îmbraci mâine la şcoală,fă un puzzle,fă o prăjitură, fă gimnastică, ascultă muzică sau citeşte bancuri.
Distracţie plăcută!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Vrei să-ţi treacă plictiseala?! Dă click pe http://lecturirecenzate.ro/ şi pe http://zinnaida.ro/!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DOAMNEEE ce-s cu raspunsurile astea de parca internetul este viata noastra!? Draga Bubulina, iti recomand sa iei un ciocan si sa incepi sa spargi ecranul calculatorului tau. Apoi se ia televizorul si se arunca de la ultimul etaj spunand: "SUNT LIBER!".
Asadar nu-ti ramane decat lumea adevarata in care traiesti. Fa ceva in lumea reala, actioneaza, initiaza tu ceva deosebit. Pleaca din zona de confort care ti-a creat-o calculatorul si tv-ul. Extinde-ti zona de confort! Schimba-ti obiceiurile cu altele noi. Inlocuieste-le.
Plimba-te 30 de minute pe zi; Inscrie-te la un voluntariat; Propune-ti sa inveti ceva nou(chiar daca este pe calculator, deci nu-l crapatongue); Citeste!; Stai pur si simplu 10 minute si relaxeaza-te si nu te gandi la nimic si respira adanc; Strange-ti bani si ia cursuri de dans; FA SPORT ca sportul te ajuta sa gandesti mai limpede si sa fii mai activa si mai productiva.
Fa un pas inainte pentru a deveni o persoana mai buna. Eu asa am facut.
O zi superba! te pup

| ReadAllAboutMe a răspuns:

Citeste o carte, plimba-te, vorbeste cu un prieten, zambeste... fa ceva nou, du-te la cumparaturi, fa ceea ce n-ai facut niciodata. etc. poti face multe... niciodata sa nu spui ca te plictisesti.1. Vizionez filmulețe hazlii pe youtube sau 220.ro;
2. Caut o muzică pe care nu am mai ascultat-o (nu trebuie să fie neapărat muzică nouă);
3. Citesc forumuri, bloguri ca și acum de altfel;
4. Îmi cumpăr ceva de ronțăit și mă uit la un film;
5. Fac teste online de inteligență și de orice gen (amuzament);
6. Încerc să socializez pe unul din site-urile de socializare preferate;
7. Învăț ceva legat de ce mă pasionează, de exemplu Photoshop - (Html si CSS s.a.);
8. Îmi fac un blog unde pot să scriu orice tip de articole doresc, am liberă exprimare și nimeni nu mă judecă;
9. Vorbesc cu prietenii pe messenger, sau caut un chat pe gustul meu;
10. Mă joc niște jocuri online care cu siguranță îmi vor face ca timpul sa treacă mai ușor. acolo pot de asemenea să socializez. cateva exemple: www.triburile.ro / www.battleknight.ro / www.the-west.ro/ / www.joci.ro / www.doizece.com.Funda?

| Paula1148 a răspuns:

Intra pe miniclip.com si acolo vei gasi o multime de jocuri big grin eu ma joc daca is plictisita big grin sau fa-ti un account pe twitter si fa-ti o multime de prieteni noi ca cum fac eu big grin