| Ilisie_Adelina_1992 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine, va rog?
Cine imi spune si mie daca acesti catei sunt intr-adevar rasa pura sau corcituri? http://www.tocmai.ro/bichon-havanez-pui-22332496.html

3 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

In primul rand daca erau rasa pura aveau pedigree. Dupa parerea mea nu sunt tocmai rasa pura.Bichonii sunt albi, nu maro.

| SteelShadow a răspuns:

La vârsta asta nu-ți poti da seama daca sunt sau nu cu pedigree. Oricum sunt foarte frumosi așa ca e o idee foarte buna sa-ți iei unul. Au blana ordonata, iar culorile aparțin standardul rasei așa ca dupa părerea mea, sunt de rasa pura. Prețul este foarte redus așa ca ar fi bine sa contactezi vanzatorul sa vezi daca este de încredere. Mult succes!

| veronique122003 a răspuns:

Dupa aspect par intr-adevar de rasa dar nu se vede bine cat de pura. Daca vrei sa iti iei nu ezita. Sunt foarte simpatici. In plus sunt sanatosi vaccinati si deparazitati iar pretul nu e mare. Si daca te intereseaza chiar atat de mult rasa ia unul si du-te cu el la asociatia chinologica.