| XxBlueRosexX a întrebat:

Mai am o intrebare...am un perus si as vrea sa il invat sa vorbeasca...se poate?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cumpara-i un abecedar.Perusii nu pot vorbi.

| Pricked a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate dar trebuie sa aiba minim 3 ani, sa il iei usor si sa nu ii umplii capul cu prostii. Nu poate spun fraze lungi. Invata-l si tu,, buna, pa ce faci? "etc.

| Deliiiia a răspuns:

Din pacate nu, dar il poti invata si alte trucuri.

Răspuns utilizator avertizat
| IepureleCuLopată a răspuns:

Nu se poate, perusii nu pot învăța să vorbească.

| Reiikó a răspuns:

Nu.sad

| Letty03 a răspuns:

Nu, doar anumite specii de papagali pot fi invatati sa vorbeasca.

| Miire a răspuns:

Da,se poate.Ai grija ca in camera sa fie liniste si intuneric.Te pui cu fata la cusca lui si incepi sa repeti cuvantul pe care vrei sa-l zica timp de 30 de minute.Am facut asta si a functionat.winking

| sisimiki a răspuns:

Da. O sa ii poti invata sa vorbeasca daca esti foarte calma.Un cuvant ar trebui repetat de minim 25 de ori pe zi ca sa il invete.Prima,,lectie" nu va dura mai mult de 5 min. Sper ca te am ajutat asa cum m ai ajutat si tu la o intrebare.Succes!

| OnlyLOv3e a răspuns:

Vai pe perus nu cred ca il poti invata sa vorbeasca insa il poti invata sa stea pe deget eu l-am invatat pe al meu insa daca vrei papagal vorbitori sun fel de fel de speci Bafta