| DeeDee a întrebat:

Mai demult rula pe TVR2 un serial coreean (cred) numit Vant si Nor (Wind and Cloud). Am ratat multe episoade si mai ales ultimul episod, si am regretat mult atunci. Am cautat episoadele, dar nu le-am gasit. Stie cineva unde le-as putea vedea online/downloada/cumpara? Multumesc anticipat si dau fundita^^

Răspuns Câştigător
| deffect a răspuns:

Si mie`mi placea filmul, era in fiecare sambata.Scrie pe youtube happy te-am :* pa

26 răspunsuri:
| anonim_4396 a răspuns (pentru deffect):

Semnează următoarea petitie pentru redifuzarea serialului Vânt şi Nor!
http://www.petitieonline.ro/petitie/39821152

Este liber oricine să semneze această petiţie şi ne-am bucura să o facă cât mai multe persoane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie`mi placea filmul era in fiecare sambata scrie pe youtube si cred ca vei gasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie pe youtub ca iti da dar nu da si traducereabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu era coreean ci cred ca chinez, il gasesti pe aznv.tv dar este wind and cloud 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce film fain a fost nor si vant faceam orice sa il vad cu el am crescutbig grinbig grin dati si mie date daca gasiti ceva despre film va saluthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar as vrea si eu sa fac ros de el.multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai cine poate face rost de filmu vant si nor. platesc cat o fi nu conteaza. as face orice sal mai vad inca o data, mai ales cu subtitrare ca sa inteleg si eu ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am gasit cateva episoade aici http://www.vietpeek.com/forum/index.php?showtopic=4076 dar nu is traduse daca gasiti ceva tradus lasati un post

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, si mie imi placea filmul acela, dar pacat ca nu l-au difuzat in continuaresad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am urmarit serialul ala cand eram mai mica. Mi-a placut si mie foarte mult. Sfarsitul nu a fost unul tocmai fericit, tinand cont ca frumoasa fata, Vis, si-a sacrificat viata pentru ca iubitul ei, Vant sa supravietuiasca. Insa mi-as dori foarte mult sa revad acel serial, precum si Secretele de la palat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am urmarit serialul ala cand eram mai mica. Mi-a placut si mie foarte mult. Sfarsitul nu a fost unul tocmai fericit, tinand cont ca frumoasa fata, Vis, si-a sacrificat viata pentru ca iubitul ei, Vant sa supravietuiasca. Insa mi-as dori foarte mult sa revad acel serial, precum si Secretele de la palat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu am vazut toate episoadele dar ceea ce eu stiu e ca vant si nor e un serial chinezesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. si eu ma uitam la serialul acela si mi-a plakt.as vrea sa-l mai difuzeze o data. a fost super fain serialul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu le am dar nu si subtitrarile, daca cineva le are chiar si in engleza, spuneti-mi de unde sa le iau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.petitieonline.ro/petitie/39821152

Semnaţi această petiţie pentru redifuzarea serialului Vânt şi Nor

| Marin_Marian_1995 a răspuns:

Https://www.asiafaninfo.net/wind-and-cloud-and-rain-2020-korean-drama/
Serialul subtitrat aici precum si altele asemanatoare, recomand "Princess Agents"

| josette a răspuns:

Asa e a fost filmat pe insula Taiwan. Totusi, si eu am observat ca e pe youtobe, dar asa cum ai zis e fara subtitrare. si eu as vrea sa il vad din nou. poti sa ma anunti si pe mine daca il gasesti cu subtitrare in romana? plss bye.

| alina27mihaela a răspuns:

Serialul se mai numeste storm riders sau the storm riders si il gasesti pe youtube tradus in engleza daca scrii storm riders in loc de wind and cloud

| alina27mihaela a răspuns:

Il gasesti pe youtube ca storm riders traducere in engleza.

| josette a răspuns:

Mi-am downloandat si eu episoadele. Ms mult Ketuda, dar nu ati gasit nici unul traducerile? ca eu chiar nu inteleg nimica fara...

| Olga02 a răspuns:

Http://movie.boosj.com/cinemaDefineId6204.html

Spre fericirea tuturor, am găsit serialul Vânt şi Nor(Wind and Cloud)! Sunt toate cele 44 de episoade fără subtitrări dar calitatea imaginii este foarte bună! Acum veţi putea urmări acest serial cu multă plăcere. L-am terminat de văzut acum o lună şi m-a cucerit pe deplin. Bu Jing Yun şi Nie Feng sunt cei mai buni războinici. Acest serial nu este coreean ci taiwanez!

| Jackson_Diana_1990 a răspuns:

Ca sa intelegeti toti: "Storm Riders" e continuare lui n "Wind and Cloud" sau, tradus, "Vant si Nor". Storm Riders e filmat in 2009, iar "Wind and Cloud" e filmat in 2000 si in Romania a fost difuzat in 2002. A fost si este preferatul meu. Il gasesti pe youtube, dar fara subtitrare si il gasesti sub forma "Wind and Cloud Conquer The World". http://www.youtube.com/watch?v=_YyXf6GeahA Uite si inceputul! :) Have fun!

| Dianakiz a răspuns:

Buna! Din intamplare, a gasit cineva acest serial subtitrat in lb. romana? L-as revedea cu drag! Multumesc! happy

| Ketuda a răspuns:

De gasit am gasit de unde sa-l dau jos dar subtitrare inca mai caut...nu am gasit poftiti link http://asianstarbiz.com/? p=10337 am verificat doar primul episod sunt in timpul descarcarii acum dar ce fac fara sub?