| LaviniuA a întrebat:

Mai sunt pe aici oameni care au ca pasiune somnul?
Poate vi se pare amuzant, dar chiar exista astfel de persoane, de exemplu eu big grin

Am o gramada de vise interesante bineinteles. Cred ca de asta imi place atat de mult sa dorm. Azi am vazut persoane pe care nu le mai vazusem demult. Am dansat, am mancat inghetata, m-am plimbat prin locurile unde am copilarit.

Partea proasta e ca pierd juma de zi cu pasiunea mea, dar nu am zile interesante asa ca e ok big grin chiar merita.
Deabia astept urmatorul somn big grin

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur că da domnișoară, eu visez foarte lucid, atât de lucid încât cred că e real, controlez visul mereu, pentru mine visele sunt ceva wow, chiar nu-mi explic de ce sunt atât de reale

| dullcat a răspuns:

Nu prea poti zice ca e pasiune stiind ca este o necesitate pentru a putea functiona ca om.Pasiunile sunt optionale, nu obligatorii in viata.

| LaviniuA explică (pentru dullcat):

Ba da e pasiune. Pisicile ar trebui sa stie asta laughing
Necesitate e 7-8 ore. Eu dorm mult peste, din pura pasiune laughing

| dullcat a răspuns (pentru LaviniuA):

Right. laughing) Dar totodata, nici prea mult e nu e ok. Poate indica o afectiune de sanatate.

| RAY a răspuns (pentru LaviniuA):

Ești o pisicuță

| LaviniuA explică (pentru RAY):

Pe aproape. Vezi ca de fapt sunt cougar.

| Simpatic a răspuns:

Eu as zice sa iti faci mai interesanta partea cand esti trezita decat somnul, si prostul si inteligentul pot avea parte de somn de calitate si de vise happy

Somnul nu poate fi o pasiune, el reprezinta momentul de incarcare cu energie a omului, daca vrei o analogie cand dormi e ca si cum ai incarca bateria telefonului, ca apoi sa o poti descarca din nou, si din nou, e un ciclu ce tinde spre infinit, incarcare-descarcare!

| LoveSleep a răspuns:

Vrei sa ne casatorim?

| johnnny123 a răspuns:

Păcat că nu poți să-ți transformi pasiunea asta într-o carieră...

| LaviniuA explică (pentru johnnny123):

Nu stiu despre cariera, dar pe cv merita trecut.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu dorm pentru că e necesar, că nu aș dormi deloc laughing

| VoidEternal a răspuns:

Pe vremea mea pasiunea asta se numea lene.

| sammie a răspuns:

Cu mine nu prea e la fel. laughing Dorm doar ca sa ma odihnesc dupa o zi obositoare, nu l-am transformat niciodata intr-o pasiune.
Și de vise ce pot sa spun, visez lucruri ciudate in mare parte la care nu le vad rostul, si in multe dintre nopti nu visez mai nimic.

| LaviniuA explică (pentru sammie):

Bine gandacelule happy Nici eu nu prea visam cand eram un gandacel happy

| ALM2000RO a răspuns:

Și eu am ca pasiune somnul și dorm tot așa, în jur de 12 până la 15 ore pe zi. Am 23 de ani și nici eu nu am zile interesante și nici o viață interesantă. Iubesc nespus de mult somnul și am frecvent vise interesante dar și coșmaruri cumplite. big grin

| LaviniuA explică (pentru ALM2000RO):

Bravo, tine-o tot asa! E o pasiune minuntata. Sa iti faci un jurnal de vise.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Nu am o pasiune pentru somn, dorm pentru ca este necesar pentru buna functionare a organismului.

| Kozi a răspuns:

Somnul, adica sa dormi? Asta e o necesitate, nu o pasiune.
Dar daca e vorba de pestele somn, te inteleg.

| Davyd2001 a răspuns:

Proverbe 20:13
Nu iubi somnul, căci vei ajunge sărac. Deschide ochii și te vei sătura de pâine.

| LaviniuA explică (pentru Davyd2001):

Hmm si daca n-am paine merge si cozonac in schimb?

| Davyd2001 a răspuns (pentru LaviniuA):

O să afli tu dacă o ți tot asa happy

| Maarrrriaaaa a răspuns:

Iubesc somnul dar nu e pasiune si din pacate am visuri foarte rar