| anonimaalee29 a întrebat:

Am o problema destul de nasoala..de vreo 4 zile dorm prea mult fiindca asa imi cere corpul, si abia ma trezesc, si cand ma ridic din pat am ameteli ingrozitoare. Dorm in acelasi pat, nu pot sa zic ca am schimbat mediul de somn. Si am vise foarte urate si scarboase...gen cosmaruri. Si imi este foarte greu sa adorm, ma foiesc jumatate de ora, de obicei adormeam in 5 minute. Adica in concluzie somnul meu este mult si neodihnitor.
Niste sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ti ar strica un control medical. ametelile alea sigur au o cauza

| Donsavas a răspuns:

Buna! Iti lipseste melatonina pe parcursul somnului de noapte. Ar trebui să adormi mai devreme.

| kar1GaNNN a răspuns:

Să mergi la un preot să iti citească ceva.

| Kerre a răspuns:

Incearca sa mergi la un doctor.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Dereglare de somn
Esti prea obosita si de aia dormi rau
Dormi si ziua cat poti
Si daca tot la fel este atunci du-te la un medic si poate iti da ceva

| TheNightWolf a răspuns:

Man sincer acum... Te-a posedat Iuda (sau Guta) sau cv drac.Du te la un preot sau cv sa iti spuna o povestioara sau o poezie... Sau colinda. Cel mai probabil iti iese cu Spirt de preferat Mona! Good Luck!