| bossulbossboss a întrebat:

Mi-a iesit pasarea din colivie.stie cineva cum pot s-o prind?

4 răspunsuri:
| EdynSt a răspuns:

Asteapta pana oboseste. Ai mare grija sa nu fie un geam deschis. Dupa ce a obosit, va fi mult mai usor de prins cu o bucata de panza.

| NeneaGogu a răspuns:

E vrajeala si cu tine Kyl3, cu o perdea e cel mai simplu, cand aceasta se afla in zbor arunci perdeaua pe ea, ai grija sa fie o perdea mai mica, sau un petec de perdea

| NonEinstein a răspuns:

Pai este o capcana clasica, daca ai o cutie, iar la sfarsitu cutiei legi o ata pe care tu o ti in mana, si mergi dupa usa sau undeva unde nu te vede pasarea, pui o bucata de paine, sau ce ii place ei acolo, astepti sa vina si sa manance, iar tu tiinand ata in mana, o lasi jos, cutia cade peste pasare, si atat, spor!

| SmileyyXD a răspuns:

Alearg-o prin casa pana oboseste. Dupa ia un prosop si pinde-o. Apoi pune-o in colivie big grin