| Decebalul a întrebat:

Mi-am luat mai dedemult 4 pesti Gourami. Cand i-am luat era foarte mici,dar acum s-au facut enormi si nu stiu ce sa fac cu ei. Nu e problema ca mananca multa mancare,ci ca mi-e frica sa nu manance puii guppy-lor. Eu ii tin in acelasi acvariu cu niste pesti guppy. Cel de la care am luat pestii Gourami a spus ca sunt pasnici si chiar ase,nu se manica inte ei,dar totusi vreau sa ii scot. Credeti ca daca ii duc in piata de animale, vreun vanzator de pesti asemanatori cu ai mei, iar lua, gratis sau in schimbul altor pesti? Mentionez ca pestii nu au nici un fel de probleme.

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Bineinteles ca-i primeste bucuros ca-i vinde altuia.

| viotedy a răspuns:

Puii de guppy sunt vanati de toti dar daca ai plante de suprafata se ascund si mai scapa.

Răspuns utilizator avertizat
| Alecsander98 a răspuns:

Guramii nu o sa manance gupii ci doar puii lor. Puii de gupii sunt mancati si de catre parintii lor. Ar fi bine sa separi puii de gupii de restul. Poti sa cumperi un acvariu mic si sa pui puii de gupii in el. Sper ca te-am ajutat.

| Decebalul explică (pentru Alecsander98):

La mine acvariu e destul de mare, si nu prea am cum sa separ puii de ceilalti, e destul de greu, dar nu asta e problema, ci faptul ca vreau sa renunt la pestii Gourami si nu stiu cum!

| ALEXE112 a răspuns:

Guppy isi mananca puii dar poti sai vinzi cuiva care nu stie prea multe despre pesti sau sai dai la schimb pe altii