| Eigolohisp a întrebat:

Mi-am luat recent un purcelus de guineea(Rufus), il iubesc foarte mult si am grija cat pot de mult de el de cand l-am luat pentru ca vreau sa-mi traiasca mult, sa fie fericithappy Problema e ca l-am luat de la cineva care nu ii daduse apa si acum, eu, i-am cumparat un adapator special, am incercat sa-l invat sa bea apa dar tot nu vrea.Cum pot sa-l invat sa bea apa singurel? Si as mai avea o intrebare:el mananca ridichii sau ii pot face rau? (raspundeti la intrebarea asta, nu imi spuneti ce mananca in general pentru ca stiu). Multumesc celor ce tratati intrebarea cu seriozitate!

Răspuns Câştigător
| corina977 a răspuns:

Nu sunt bune ridichile deoarece il constipa. iar sa il inveti sa bea apa nu poti se va invata singur o sa vada el intr-o zi ce este acel tubisor

6 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Ce draguutlove struck nu ma pricep Ia astea... dar e asa dragut din partea ta ca ai grija de eI ca de un copiIasblushing:X
Sa`ti traiasca.si cum ai zis si tu.sa fie fericit kiss

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-l faci ciulama inainte sa se ingrase prea tare si sa plesneasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce? Nu trebuia postat la trivia/amuzamente, deoarece eu am spus ca as lua porkul, i-as infige un bat in fund si l-as pune la fript. Deci nu trebuia postata intrebarea la trivia/amuzamente ci la gastronomie.

| Eigolohisp explică:

@SamuraiJack si unde ai vrea sa-l tin daca nu intr-o cusca? Eu il las si afara, are doua custi ale lui-una in care sta zilnic-acel acvariu cu talas si una de carton cu multe paie(cutie de joaca) il tin si prin casa ca e foarte prietenos... dar pentru el cusca e necesara.

@alina10star nu am gasit informatiile cautate in link-ul tau. Ce scria pe acolo citisem deoarece de cand il am am citit multe articole despre ei(in general)

@BRO mai bine te abtii ca nu am pus intrebarea la trivia/amuzamte!

@corina 977 multumesc pentru informatii, sper sa fie asa si sa invete intr-o zi pentru ca ma sperie cand vad de fiecare data adapatorul plin.