| soricori a întrebat:

Mi-am luat un caine nou, si vreau sa il invat sa isi faca nevoile pe ziar, cateva sfaturi va rog mult! FUNDOI!

Răspuns Câştigător
| Năpârlici a răspuns:

Pai iti trebuie multa rabdare, trebuie sa il urmaresti constant, mai ales dupa ce mananca si bea apa.
Observi unde ii place sa faca pui un pampers/ziar acolo, dupa care incepi sa il muti in fiecare zi inspre baie / unde vrei tu (are voie) sa faca. Cand face unde trebuie, il feliciti, ii dai ceva de mancare sa stie ca a facut bine. Cand face aiurea, il dai cu boticu in locul respectiv si il bati usor cu un ziar (niciodata cu mana), nu te joci cu el 10 min, sa stie ca a facut ceva rau. Si chiar cand va creste si il vei scoate afara, tot va trebui sa stai cu ochii pe el.
Ca sa scoti mirosul pe unde a facut el, speli cu otet.
Oricum iti trebuie foarte multa rabdare!
Succes!

2 răspunsuri:
| crazypuff09 a răspuns:

Si eu mi-am invatat cainele cu ziarul. El il puneam in fiecare seara sa-si faca treburile in balcon(poti in baie sau altundeva), unde puneam un ziar pe jos. Sunt "scutece" de catei care te mai pot ajuta pentru ca absorb nevoile si cainele merge dupa miros si face treaba in acelasi loc.

| SkiZzZzy a răspuns:

Stersge cu un servetzel unde a facut si pune-l pe ziar