| Lemon88 a întrebat:

Mi-am pierdut pisicuta, ce fac acum? cum as putea sa o gasesc?

Răspuns Câştigător
| HelloKittyscoala123 a răspuns:

Nu te ingrijora; întreaba pe la vecini si pune anunturi (daca vrei). Totusi, eu cred ca a plecat „intr-o calatorie"-se va intoarce.S-a mai intamplat si unei prietene de-a mele. Dar cauta.

| Lemon88 explică (pentru HelloKittyscoala123):

Mersi,dar e o pisicuta mica are 2-3 saptamani si am cautat-o peste tot, iar langa casa mea e padure mica si acolo nu pot cauta.

5 răspunsuri:
| sisi6535 a răspuns:

Daca o gasesti, cel mai probabil va fi moarta avand in vedere cat de mica e pisica.Nu te obosi s-o cauti.

| Lemon88 explică (pentru sisi6535):

Mersi, sunt sigua ca esti o persoana foarte fericita si optimista, Dupa raspunsul tau cred ca iti omori animalele de comapanie singura si fara remuscari, si nu cred ca ti ar pasa de cineva de pe site-ul asta asa ca bafta in viata ta sigur nefericta.

| sisi6535 a răspuns (pentru Lemon88):

1.)Eu nu omor animalele.Nu as putea sa fac niciodata asa ceva.Eu tin mult la animalele mele dar stiu cum sa fac ca sa nu ma mai gandesc la ele daca ar muri.Trebuie sa mergi cu viata inainte, nu sa te gandesti la trecut.Eu am gasit acum 4 ani o pisicuta de 2 saptamani pe care voiam sa o pastrez dar tatal meu nu m-a lasat asa ca i-am dat pisica unui vecin.A doua zi cand m-am dus la vecinul meu, pisica murise fiindca nu a primit de mancare.Am fost trista atunci cand am aflat dar mi-a trecut a doua zi.
2.)Nu sunt o persoana pesimista.De cele mai multe ori sunt optimista dar si realista.
3.)Imi pasa de oamenii de pe site-ul asta. Daca nu mi-ar fi pasat, nu mi-as fi facut cont.
4.)Oamenii nefericiti au motive ca sa fie asa.Si,ca sa stii, eu nu am o viata chiar atat de nefericita.

| Lemon88 explică (pentru sisi6535):

Daca nu ai de gand sa spui ceva frumos nu mai spune, pe bune si sa stii ca am gasit-o. Si fara sfatul tau care mai mult ma descuraja decat ajuta.