| StefiChan8D a întrebat:

Mi-am pus femela Beta in acvariu cu un mascul Beta, dar nu s-au inteles si am improvizat un acvariu. Ea acum sta numai la suprafata, de cand am luat-o o poti atinge. Ii miscam pietrele si ea inota pe langa mana mea. Face miscari bruste si sa numai la suprafata si doar cateodata se plimba prin tot acvariul, in rest nimic. Este bine? Nu cred ca e normal sa iti poti atinge pestele fara ca el sa riposteze.

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu cred ca-i bine, de obicei pestii bolnavi inoata la suprafata. Uita-te cu atentie la ea, poate a ranit-o masculul.

| Anonima240 a răspuns:

Este trista pentru ca e singura...