| Rovblue a întrebat:

Am un peștișor beta mascul voal de culoare albastra. Am observat ca în ultima perioada, una dintre înotătoarele sale inferioare roșii o tine foarte îndoită și pe cealaltă întinsă normal.
Înainte o ținea și pe aceasta la fel întinsă, țin sa precizez ca este singur într-un acvariu de 29×17.3 și a fost supravegheat mereu și nu a fost rănit. Când l-am primit nu avea cu înotătoarele, dar de mâncat mănâncă normal. De cand îl am și din ce a spus prietena, adică cea care-mi adusese pestele, deoarece nu avea unde sa îl tina, nu a intrat în contact nici la petshop cu vreun peste ca să aibă motiv de a-și tine asa înotătoarea.
Plănuiam sa ii aduc o femela, gândindu-mă ca de aceea tine asa aripioara, simțindu-se singur în acvariu.
Ce ar trebui sa ii fac? Este primul peștișor beta pe care îl am și nu prea știu cum ar trebui sa procedez

1 răspuns:
| darctron a răspuns:

încingi uleiul și la tigăiță