| Sofia2652 a întrebat:

Mi-am sterilizat pisica astăzi pe la 16. Stiam din auzite și ne pe net că în primele 24 de ore nu este bine sa le lăsăm să sară, si ea deja vrea să sară pe scaun și calorifer unde stătea în general. Aș vrea sa o țin in noaptea asta in cușcă, lângă pat, dar nu vreau sa se sperie. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Pisica mea dupa ce s-a trezit din anestezie si-a reluat activitatea normala. Am incercat sa o menajez, sa nu o las sa urce/coboare scarile sau sa sara dar degeaba. Eu zic sa o lasi sa revina la mediul ei normal, nu o tine in cusca si nu o suprasolicita. O sa aiba dureri si probabil o sa caute ea locuri mai usor accessible.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasa o in pace sa se joace sa se linga la rană nu o baga in cușcă, ea stie cum se simte nu tu.Numai lua informatii de pe net de la habarnisti.

| 120bulevard a răspuns:

Net-ul asta e plin de prostii, daca veterinarul nu ti-a spus nimic de treaba asta atunci e ok si nu-i nimic grav las-o sa sara

| MihaiSpeedster a răspuns:

Dă-i niște benadryl