| Maryaela a întrebat:

Miam cumparat un caine, dar habar nu am cum sa ii pun numele. Stiu ca toti cainii poarta numele de:Azorel, Rexy, Rex, Azor,... dar eu vreau un nume mai diferit!
El are culoare:
maro cu pete albe!
Ceva sfaturi! PLZZZ!

Răspuns Câştigător
| sticksulet a răspuns:

Poate te ajuta : http://www.catei-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-caini-10.html :D
funda?

27 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Brown

| Deea a răspuns:

Toto

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Scooby Doo

| cretudaniel99 a răspuns:

Bengalgalez

| Chrristina a răspuns:

Flafi

| Buttercup30 a răspuns:

Aiky, aiky, bamboo, Biju, lucky, nano, spike, tedy, alfi, jony, roby, joker, diablo big grin
si fete :Sarah, Bijoux, Pinkie, Kendy, Tiffany, Kassy, Katty, Jollie, Abbie, Cherry, Carrie, Daisy, Daphny, Desire, Dolly

| AlexUtZa_4030 a răspuns:

Eu iti dau cateva sugestiii depinde si de rasa... daca este ceva de genu amstaff nu ii poti spune "happy" suna ciudat... dar daca e mic ii poti spune asa daca e mare si fioros ii poti spune "GEFAHR" inseamna =pericoll >in germana

| andreeaemmma a răspuns:

Si eu asa am cautat nume la catelul meu peste tot si nu am gasit. Am avut inainte unul Azorel care a murit si nu am vrut sa-i mai pun numele acesta asa ca din Azorel a iesit Bujorel. Si asa il cheama. E mic si grasut...

| Sunshinee a răspuns:

Lucky big grin

| scully a răspuns:

Speedy
Spot
Terry
Nero (sau Nemohappy )

| scully a răspuns:

Eu ti-am zis de Nero :-x
Sa-ti traiasca!

| Mary496 a răspuns:

Spottz, Lexley(asa il cheama pe motanul meu), Boto, Greyci, Lux

| Marcelino a răspuns:

Ma duce cu gandul la cereale cu laptelaughing. Eu i-as spune Nesquiklaughing

| DaRiUsMaN13 a răspuns:

Poate fi marald, maralb, pet etc.;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe nume de catei sau pe nume de caini sigur vei gasi un nume potrivit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-i ax

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boobi

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Lord sau Browny.Acestea mi se par mai speciale.

| MusicisMusic a răspuns:

Hector...asta e numele catelului meu

| LLLLLLLL a răspuns:

Pe catelul meu o sa il cheme pufuletehee hee

| Alessandra_6898 a răspuns:

Dolf...max...Azorica, Ada, Ariston, Aaron, Abbot, Abercrombie, Abiner, Abraham, Adam, Adamson, Admiral, Adolph, Aesop, Aladdin, Alberto, Animal, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alonso, Alpha, Alvin, Ambassador, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Anthony, Anton, Apollo, Archer, Archibald, Aristocrat, Aristotle, Austin, Arlington, Armand, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Atlantis, Atlas, Augustus.
Bubico, Bobi, Bunny, Banner, Barker, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Beachboy, Beacons, Beamer, Bennington, Beano, Bear, Beast, Barney, Beau, Beauregard, Becker, Beethoven, Beggar, Billy, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, BertBertie, Bigfoot, Bilbo, Bing, Bingo, Bishop, Blackjack, Blair, Blake, Blaze, Blue, Bobby, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojangles, Bondy
Cicerone, Cairo, Calloway, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Clinton, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Chunk, Cecil, Cedar, Champ, Chandler, Chaos, Calvin, Chaplin, Charles, Chef, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Churchil, Clapton, Clarence, Claude, Clive, Clyde, Coal, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable
Dora, Dino, Dingo, Davinci, Doly, Dale, Dali, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davey, Dean, Deano, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude
Elliot, Enzo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emperor, Enzo, Ernie, Eskimo, Everett
Falcon, Fiona, Fangy, Fatty, Fatso, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy
Grivei, Garp, Gianny, Gaspar, Genie, Grace, Garfield, Gogu, Guppy, Gaffer, Galileo, Gambler, Garfunkel, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, Geezer, General, George, Geronimo, GhostGideon, Gilligan, Gin, Gizmo, Gobble, Goblin, Goliath, Gyddy, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Greystoke, Grits, Grizzle, Grizzly, Groom, Groucho, Grover, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guru, Gusy, Gussie, Gordo
Happy, Hasser, Harpo, Handsome, Hansel, Hardy, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Hippo, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane
Jade, Jelly, Jean, Jack, Joy, Jade, Jackpot, Jackson, Jagger, Jupiter, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Josh, Joshua, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Justin, Jong
Kid, Kelly, Keno, Konto, Kenya, Kuky, Kiki, Keanu, Koda, Kennedy, Kentucky, Kool, Kermit, Kevin, KidKiller, Kilo, Kudo, King, Kipling
Lord, Laker, Levi, Lexis, Laddie, Lancelot, Larry, Lawrence, Lilac, Leo, Lottus, Lewi, Lewis, Lincoln, Lion, Lionheart, Livingstone, Lover, Lord, Louis, Ludwig, Luky,
Maduro, Maggie, Mambo, Macho,, Mack, Mackenzie, Macmillan, Miles, Madman, Maestro, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maximillian, Maxwell, Mayo, McCoy, Meatloaf, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Mikey, Miles, Milo, Miner, Mole, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy,
Nappy, Niko, Nunu, Nana, Novella, Nippon, Niger, Nicuta, Napoleon, Neil, Nelson, Neptune, Neville, Newman, Newt, Newton, Nicholas, Nick, Nifty, Noah, Noel, Nugget
Oreo, Onety, Oz, Ora, Oliver, Olivierm, Ollie, Ozone, Omar, Orion, Oscar, Othello, Otis, Otto, Outlaw, Ox, Oxy
Pitty, Pyn, Pretty, Paly, Patrick, Paters, Paloma, Patton, Pest, Paul, Paulie, Petra, Peabody, Peanuts, Peddler, Penguin, Penn, Pepsi, Permod, Perseus, Peter, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pierre, Pier, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Plato, Pluto, Poet, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porker, Porter, Potter, Primo, Princess
Rexy, Ranger, Raf, Rambo, Rex, Rayn, Randy, Ranger, Repo, Reeves, Remington, Renegade, Reuben, Rex, Rhett, Rhino, Ricky, Rigby, Riley, RinTinTin, Ringo, Ripley, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rock, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Roman, Romulus, Ron, Roookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runne
Shooter, Scooby, ScoobyDoo, Scooter, Scorpio, Simpson, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelley, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Shooter, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smokey, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sorcerer, Speed, Spence,, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Spot, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker
Ted, Tennyson, Terror, Terry, Thatcher, Theosy, Theoodore, Trhief, Thinng, Thoomas, Thumpers, Thunderr, Tigger, Titan, Tag Titian, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar.
Waldo, Willy, Wags, Wallace, Walter, Warrior, Weasel, Weenie, Wellington, Wesley, Whiskey, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Wilson, Wimpy, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler

| SayCheesexD a răspuns:

Dottie suna dragut mai ales daca are pete big grin

Dottie dupa cate stiu eu este `punctulet` in engleza big grin

| Maryaela explică:

Multumesc tuturor!

| Maryaela explică:

Numele cainelui meu este Nero! Nu stiu de ce nu am ales alt nume dar chiar atunci faceam un CD cu poze si ma gandeam la Nero!
IN fine multumesc tuturor de raspuns!

| Lubbyboo a răspuns:

Mooby

| astamica a răspuns:

Teddy:X

| Sticsuletz a răspuns:

Pe cainele meu il cheama baff; x suna super jmechersmug