| MotanelMikiBlada a întrebat:

Motanelului meu I s-a smuls complet o gheruta de la labuta din spate. Am fost la veterinar a primit un vaccin, antibiotic or 5 zile + pansament stomacal, spray disinfectant si pentru refacerea tesutului, nu a mai fost afara. Dupa 6 zile inca rana nu s-a inchis si este suculenta. Am fost la control si doar a prelungit tratamentul inca 2 zile. O sa mearga din nou la control. Dar am in vedere sa merg si la alt veterinar pentru a doua opinie. Voi ce opinii puteti oferi.
Daca aveti de gind sa repetati vera ce eu deja am scris ca am facut, abtineti-va nu ma veti ajuta
Aaaa sa nu uit, nu schiopateaza
Multumesc de ajutor Motanelul Miki

1 răspuns:
| Sistemulxxl a răspuns:

Da-l cu crema de galbenele dupa ce speli cu apa oxigenata si cu betadina.
Vorbesc serios. La un pisoi de-al meu pentru ca si-a rupt gheruta incepuse sa miroasa locul ala a hoit.