| Tebeica_Gabriel_1990 a întrebat:

Motanul meu in varsta de 2 ani a plecat de acasa de 2 saptamani aproape si nu stiu daca se mai intoarce, l-am cautat si in apropiere de casa dar nimic.A mai plecat 5 zile odata dar a venit inapoi, ase poate sa fi plecat dupa pisici. Exista vreo sansa sa mai vina acasa sau o sa raman cu amintirile frumoase?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De venit, exista sansa sa vina. Insa... probabilitatea ar fi una mica. Au trecut totusi doua saptamani. Bunicii mei au avut un caine pe care l-au dat si a venit inapoi acasa dupa 1 luna aproape, fara sa stie exact traseul parcurs (desi aparent l-a stiut).

In privinta pisicilor... ar trebui sa fie cam la fel, sa stie sa se orienteze. Dar daca au trecut doua saptamani, sper sa nu fi patit ceva. Dar indiferent de situatie, nu trebuie sa te intristezi. Daca o sa se intoarca, o sa se intoarca. Daca nu, nu.

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Există șanse să revină.

| Dismally a răspuns:

Da, o sa se intoarca el cand isi termina treburile happy