| Joey12345 a întrebat:

Pisica mea a plecat de acasa acum trei zile nu stiu ce sa fac(era pisica/fetita), o tineam de obicei in casa dar o mai lasam din cand in cand afara fiindca ea cerea, de fiecaredata se intorcea acasa, dar de atunci nu am mai gasit-o, tata mi-a zis ca a vazut-o in ultima seara fugarita de un motan gras( il mai vazuse) probabil e in calduri si a plecat prin sat la motani. va rog eu mult dati mi un mesaj pisica cand e in calduri cam cat pleaca de acasa? se poate sa mai vina? poate intra in perioada asta in calduri(ianuarie)? voi ati avut pisici care au intrat in caldur si v-au plecat de-acasa ceva zile/ saptamani iar apoi s-a intors?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, pisicile mai pleaca de acasa. Din pacate nu putem sa iti spunem cand o sa se intoarca, sau daca o sa se intoarca.

Daca nu vine intr-o saptamana... ar trebui sa te obisnuiesti cu gandul asta sad
Dar cred ca o sa se intoarca happy

| Dddonkey a răspuns:

Am avut o pisica vagaboanta, cred ca ii placea viata de strada, in aer liber constant, care a plecat si cateva saptamanii, s-a intors parca dintr un concediu prenatal, a venit sa salute dar nu a stat prea mult in casa ca a trebuit sa o dau. Ele sunt fire mai independente fata de cainii, asa ca poate si-a gasit o familie de pisicii, sau poate a emigrat. Dar poti spera!

| NuDauNiciunNume a răspuns:

Buna. Si eu am pisici si cand e perioada asta pleaca si cate o saptamana doua. La inceput ma speriam dar de obicei se intorc.