| sweetface a întrebat:

Motanul meu in varsta de 2 ani a plecat de acasa de 7 zile, mereu stau cu ochii atintiti la geam, cu gandul si cu speranta ca el sa reapara. Pana acum nu a mai lipsit de acasa din curte. Desi, tot afara in curte l-am tinut, doar cand veneam acasa de la lucru il lasam in casa, in rest tot pe afara l-am tinut. Posibil fiind luna februarie, se zice ca e nunta la pisici. Nu stiu ce sa mai fac, am fost prin cartier sa-l caut, dar nu l-am gasit. Oricum nu se stie ce e cu el, eu tot sper in continuare, mai exista miracole...

8 răspunsuri:
| Ramona000 a răspuns:

Aaaa la fel si mie mi s-a intamplat cu motanul meu de 3 ani cand avea 2 ani a plecat deacasa vreo 2 saptamani si am plans mult pentru el mereu cautam sa vad daca mai e dar a venit pana la urma era la o vecina care avea 2 pisici de varsta la motan si cred. dar asa am avut un motan si a plecat deacasa si nu sa mai intors de 3 ani nu cred ca se va mai intoarce... dar l-ai cautat ai intrebat vecini cautal si in lokurile unde fugea el cand era singur dar daca e in calduri doar si nu l-a luat cineva se va intoarce iti urez foarte mult succes

| Ramona000 a răspuns:

Dar cand e el in calduri nu-l lasa acasa incearca sa-i dai ceva de facut un ghem ceva.

| JammyBrooks a răspuns:

Nu toti pot tine o pisica in casa adica nici eu nu tin ppisica in casa noapte deoarece face pipi si e greu de curatat si daca e singur face dezastru in casa...mai exista sanse sa vina sanse de 60% pentru ca si mie imi dispre pisica(femela)sta 1-2 saptamana...asteapta o sa vina

| Eallscriellca a răspuns:

Hello! Eu am un motan care vine o data la 6 luni si sta 2 saptamani apoi pleaca. Nu stiu de ce sta asa de mult dar ma bucur ca se intoarce acasa pana la urma. Mai am un motan Birmanez in varsta de 1 an si cateva luni. El a plecat la 9 luni si a stat 4 zile nemancat. Stiu sigur ca a fost inchis la un vecin pentru ca e recunoscut pana la urma. El a plecat cu gandul la domnisoare, e ceva normal sa petreaca mai toata ziua afara. Recent a fost plecat 2 zile si atunci cand s-a intors a venit cu rani destul de serioase cauzate cel mai probabil de caini. Deci, e posibil sa vina inapoi acasa dar e foarte posibil sa fie prins de caini sau de oameni pentru ca exista si de astia.Nu-ti pierde speranta. Mai iesi seara pe afara si striga-l. Intreaba-ti vecinii dar nu stiu daca sa ai incredere mare in ei. Sper sa se intoarca. Vreau neaparat sa stiu daca se intoarce sa ma anunti. Ceau! Ceau!

| sweetface explică (pentru Eallscriellca):

Hello, va multumesc tuturor de raspunsul dat. Inca nu sunt doua saptamani de cand a disparut, am fost in cautarea lui, dar mici sperante, cine stie unde se ascunde, prin poduri, pivnite, etc. Speranta mea e sa vina acasa si sa stiu ca nu a patit nimic. Oricum va anunt daca apare, va multumesc inca o data de incurajare.

| sweetface explică (pentru Eallscriellca):

Hello! Vreau sa va dau o veste minunata, s-a intors acasa motanul meu. Aseara, dupa 17 zile, si-a facut aparitia cu un mieunat... fericirea e mare! Va pup si ne mai auzim.

| Eallscriellca a răspuns (pentru sweetface):

Mă bucur! big grin Să ai grija de el acum motanelul meu a disparut de o zi laughing. Să ai o zi buna!

| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

Pai cred ca s-a dus dupa pisici, are si el o varsta destul de mare si sincer nu cred ca se mai intoarce. Imi pare rau pentru tine. sad Dar de ce nu l-ai tinut in casa?