| Maria294387582 a întrebat:

Motanul poate manca si pui de 2 saptamani?

6 răspunsuri:
| Alice270246 a răspuns:

Depinde ce motan este. Eu am 3 pisici și niciuna nu mi-a mâncat vreodată puișorii de găină sau altă pasăre. Dar motanul meu a mâncat puișori de porumbel... cred că depinde de cât de bine sunt închiși. Eu îți recomand să le creezi un spațiu cât mai bine păzit, sau cel puțin să faci un mic test pentru a afla dacă motanul îți mănâncă puișorii. Lasă doar un puișor lângă motan și vezi ce reacție are. Dacă nu vrei să faci asta, pur și simplu ai grijă să nu se apropie motanul de puișori.
Multă baftă!
______________________
Dacă răspunsul meu te-a ajutat, sau ți-a plăcut, apasă pe fundă pentru a marca acest lucru.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Alice270246):

Bun raspunsul dar nu te milogi, nu cersi!

| ImJack a răspuns:

Nu știu sub ce forma zici tu mâncat... Dar motanul poate sa omoare și puii de pana la 2 luni.Fiindcă ii musca de gat și ii omoară. Asta dacă poate întra la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunica mea punea puii într-o camaruta închisă cu cheia.

| Maria294387582 explică:

Puii de pisica ma refer

| Mopmop a răspuns (pentru Maria294387582):

Posibil da. Asta daca are bucurii la pisica si nu e el tatal. E ceva legat de transmiterea mai departe a genelor lui. Valabil si la lei. Toate felinele fac aproximativ lucrul asta.