| bogddy25 a întrebat:

Neata TPU vreau si eu niste povesti de groaza povesti inventate auzite intamplari legende va rog mult dau fundita si vot.

Răspuns Câştigător
| Lorenuta2000 a răspuns:

Mie mi-a povestit o colega odat ce i s-a intamplat cand era mai mica si abia am dormit in noaptea aia. asadar, colega mea era cu o vecina de bloc la balcon. in blocul de vizavi, chiar la apartementul care avea fereastra fata-n fata cu balconul statea o drogata. si ele stateau linistite acolo, vorbeau cred, si la freeastra lui aia de vizavi a aparut un dracusor d-ala negru si urat, de zici ca se uitau la film de graoaza. si ala danda ca nebunul si spunea si chestii in lata limba, oricum nu vreau sa stiu ce incantatie nmai spunea pe acolo. si ele doua au tipat dupa nu stiu ce adult care era cu le ein apartament de mai multe ori, dar cand venea adultul ala nu mai era si tot asa, pana au renuntat. apropo, ala dansa de zici ca era un indian d-ala care blesteama pe nu stiu cine.
si maistiu una. probabail ca ai auzit povesti cu mary cea stii tu cum. legenda spune ca daca cat ai o oglinda-n fata ii spui de trei ori numele, ea pare in oglinda cu cun curcubeu de sange-n spatel; e ei si daca n-ai sufletul bun sau ceva de genu' oate sa terenaeasca, chiar sa te omoare. apropo, e blonda.o ruda ce-a unei colege a incercat si i s-a inegrit oglinda, si asa a rmas. a trebuit s-o schimbe pana la urma. apropo, chestia cu oglinda se face la miezul noptii, cu lumanari in jur. amia incercta si un coleg de la mine din clasa si i s-a miscta perdeaua de la geam.
FUNDITA? apropo, n-am zis minciuni.

1 răspuns:
| MikiMIHAI1324 a răspuns:

Cauta pe net legenda omului cu carlig sau a lui slender man, bloody marie, big food (daca esti cu cortul in padure (excursie)), legenda omului cu fata de porc sidrujba cred ca este si un film, vineri 13 (film), etc...