| bogddy25 a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste povesti de groaza sau legende nu vreau sa fie reale cat mai multe daca se poate dau funda si vot celor care imi spun mai multe povesti si legende sau intamplari traite.

Răspuns Câştigător
| MaryaElenaa a răspuns:

Povesti de groaza nu stiu sa iti spun. Dar poti sa citesti o carte interesanta ce este pe placul tau gen vampiri, varcolaci, fantome, case bantuite din astea. Eu zis sa citesti cartea Misterul crimei fara cadavru de Agatha Christie din seria Miss Marple. happy
Sper ca te-am ajutat. Funda? :*

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Asta-i cea mai tare "intrebare" pe care am citit-o pe site-ul acesta! Bogdy esti super! Tu vrei sa-ti spuna cineva povesti... Tare mi-as dori sa le traiesti ca de spus, sigur ti le va spune cineva care are timp sa scrie mai mult. Povestile, reale sau nu, trebuie traite ca sa le intelegi farmecul; daca raman la stadiul de poveste, li se cam pierde magia. Sigur, aici vorbim si de lucruri serioase si nu de povestile pe care noi le cunoastem si-s fermecatoare, chiar daca nu-s reale! Multa relaxare la "ascultarea" de povesti si legende sau intamplari traite. Apropos, daca citesti raspunsurile de pe TpU, majoritatea sunt lucruri traite si analizate, apoi postate aici, deci mult spor!

| mystery1girls a răspuns:

Încearcă şi pe blogul ei, poate îţi place ceva:

https://sangesitrandafiri.wordpress.com

| adinaTPU a răspuns:

Cauta carti de Oliviu Craznic - e Scriitor de gothic, dark fantasy, dark sf. Gasesti carti si recenzii ale operelor lui pe http://www.meritacitit.ro/profile/oliviucraznic (cred ca trebuie sa ai cont ca sa le poti vedea). Spor la citit!

| MariaCristina01010101 a răspuns:

In cartierul unde locuiesc eu se afla un atelier de tamplarie care acum e parasit. Nimeni nu stie de ce dar se spune ca acolo a alunecat un lucrator si si-a taiat gatul intr-un circular. Potul mergea bine dar intr-o zi a inceput groaza:

1) intr-o zi eu si un prieten bun de-al meu treceam pe acolo siam zarit la geam o carpa cu sange pe ea. Ne-am speriat putin dar am mers sa vedem ce e (nimeni nu avea cum sa intre sa faca o farsa pentrt ca usile erau incuiate tot timpul) asa ca ne-am gandit sa verificam usile sa vedem daca sunt descuiate (erau incuiate). happy AM PLECAT DE ACOLO.

2) ziua urmatoare am venit cu mai multi prieteni sa investigam (usile incuiate bineinteles) in spatele atelierului este un mic geam, unde am vazut un chip palid (nu ne-am dat seama daca e barbat sau femeie) care se uita urat la noi.Am fugit cat ne-au tinut picoarele mai ales ca incepuse sa zambeasca malefic la noi.

3) S-a intamplat sa trec din nou pe acolo cand am vazut pe un geam doua maini albastrui si palide si am auzit niste zgomote ciudate si infricosatoare. M-am speriat groaznic de tare.

4) eram la ziua unui prieten cand ne-am dus mai multi acolo(el sta la vreo 40m distanta de acolo) o fata s-a apropiat de usa cand deodata usa s-a deschis si a prins-o o mana putrezita de par am tras-o repede si a plecat. Mai tarziu ne-am facut din nou curaj sa merge si sa verificam usa, era incuiata.

ALTE APARITI LA ATELIER, UN OM FARA CAP, SANGE ZGOMOTE STRANI ETC. DE ATUNCI NICI UN COPIL NU MAI TRECE PE ACOLO. Noi credem ca e fantoma lucratorului.

SFARSIT(NU UITATI E REALA)