| AsinedxD a întrebat:

Nu stiu ce sa fac de o saptamana catelusa mea de un an are o bubita pe limba de culoare alba poate fi o tumora sau ceva grav?

Răspuns Câştigător
| manuelaaa a răspuns:

Tumorile de obicei nu sunt la vedere, ne manifestandu-se prin bubite...parerea mea este ca catelusa are o afta( bubita alba creata daca se zgarie sau mananca ceva ciocolata sau ceva,,ascutit'')dar care va trece in cateva zile,sau cateva saptamani. Daca vezi insa ca bubita da semne de a se infecta,sau asa ceva,cred ca nu ar mai trebui sa stai pe ganduri, ci sa o duci la veterinar care ar putea sa iti spuna exact ce are, fara sa te coste prea mult.Asa ar fi cel mai bine,deoarece asa ai sta si tu linistita,bani foare multi nu ar lua,si ai fi si sigura ca micuta nu are nimic,plus ca, daca doamne fereste are, probabil se poate trata din timp. daca nu trece ...sau trece si reapare, du-te la veterinarhappy. funda?:* Sanatate catelusei, sper s anul fie ceva gravpuppy dog eyes

2 răspunsuri:
| tomyk a răspuns:

Nu cred ca poate fii o tumora, poate doar o infectie rezultata pentru ca a mancat ceva nepotrivit sau ceva pe care o irita.Cel mai bine ar fi sa te duci la un medic veterinar sau la un cabinet pentru animale si cu o solutie sau ceva de genul asta o sa/i dispara repedewinking.Nu te ingrijora...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un veterinar dar nu poate fi tumoare! O fi vreo alergie sau un neg...stai linistita! Da-o pe limba cu tinctura de propolis!