| Silviullet a întrebat:

Buna. Imi tot apar niste bubițe(daca le pot spune asa), peste tot pe corp, de o saptamana care intr-un fel fac o coaja alba, care se poate da deoparte iar bubița ramane pe corp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De la materialele sintetice pe care le porti si transpirateie!
fa dus de 2 ori pe zi, dimineata si seara cu APA calda sis apun. Hainele trebuie sa fie numai din bumbac fiindca cele amestecate cu sintetice inabusesc porii, iar traspiratia amestecata cu parful si caldura indusa de materialul sintetic, produc bube.
Poarta numai tricouri si maierui care sunt 100% bumbac!
Chilotii si panatalnii la fel, bumbac sau in, NU sintetici!

| Brizbriz a răspuns:

Doctor, poate ai o "placere" de gen cancer de piele

| Kiran a răspuns:

Daca sunt bubite mai rosiatice, probabil sunt cosuri, dupa ce indepartezi corect acea zona alba, o sa revina la normal zona respectiva

| Mela1000 a răspuns:

Coșuri, poate...