| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu perusul meu, toata ziua este bine..cat de cat vioi iar noaptea vomita intruna, tot ce a mancat peste zi.Nimic nu se leaga de el. Vomita de cateva saptamani asa..si l-am mai dus la veterinar si mi-a dat pastilute pentru viermisori si vad ca tot asa este..Nu as vrea sa-i dau atatea medicamente.vreau ceva leacuri babesti cu care sa-si revina. Daca stitit careva, va multumesc happy

Răspuns Câştigător
| Ani4you a răspuns:

Nu cred ca vomita ii iese un lichid ca saliva care vine de la plamani pentru ca are paraziti la plamani majoritatea perusilor mor din cauza asta. Du-te la o farmacie veterinara si cumpara-i NOREDON se da un sfert de pastila dizolvata intr-o lingurita de apa, apa o pui intr-o siringa ii scoti acul si ii deschizi ciocul si ii dai un pic 4 picuri.