| Anonima6754 a întrebat:

Ce se intampla daca ma înfometez o zi sau 2? Pot vomita daca nu mananc? Acum cateva zile n-am mancat nimic aproape toata ziua si noaptea pe la 04 si ceva am inceput sa vomit pana dimineata de vreo 7-8 ori am vomitat...(nu am vrut sa tin cura de slabire, nu am facut-o intenționat)...dar asta e întrebarea: poti vomita daca nu mananci nimic toata ziua sau mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca nu mananci ce sa vomiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu prea are sens sa vomiti daca nu mananci. Cauza e alta. Si nu, nu mori de la o zi-două de nemancare...

| Bluestar15 a răspuns:

Daca lucrurile nu se imbunatatesc (sa revina pofta de mancare si sa dispara starea de greata si varsaturile), mergi la un medic, ar putea fi multe cauze (spre exemplu, da, exista o bacterie numita helicobacter pylori care da stari de greata si scade drastic pofta de mancare), ele se rezolva cu tratament, dar e bine sa vezi exact despre ce e vorba, nu sa ramai cu problema nerezolvata.Toate cele bune!