| Dinu_Elena-mirabela_1979 a întrebat:

Am un bichon maltez de un an si o saptamana si a mancat o pastila de flamexin si vomita, am fost la veterinar si mi-a zis sa ii dau carbune, i-am dat si tot imi vomita. Ce pot sa fac pentru ea sa isi revina? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| wpAbby a răspuns:

Consta in alimentele pe care i le dai, ca si la om, daca nu ii place ceva scuipa, sau chiar vomita.Incearca sa ii dai doar bobite, si apa, care il va ajuta mult.

| maximdreey a răspuns:

Corpul lui respinge, il poti ajuta doar dandu-i mancare nu greu digerabila sau grasa, aici tine de ce alimentatie ii dai tu si sa aiba constant apa si isi va reveni de la sine.