| JoanJett a întrebat:

Nu stiu de ce cainele meu tuseste, pare ca se ineaca. Oare de la ce, poate de la caldura?

Răspuns Câştigător
| Andr3 a răspuns:

Daca are o tuse seaca, ca de magar si pare k tuseste si face ca si cum ar vomita inseamna ca a racit si are rosu in gat. Exact la fel facea si cateaua mea, si eu am zis in primele 2 zile k a inghitit ceva dar apoi tusea insititsa si am mers cu ea la medic si timp de 3 zile i-au facut injectii si nu a mai tusit.Mergi cu el la medic, nu costa f mult.E deranjant k face si febra si tusea il jeneaza.Sau mai exista probabilitatea sa fi inghitit ceva si sa i fi ramas pe gat. Orice ar fi, meedicul stie mai bine happy

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Daca a racit, trebuie albastru de metil in gat cu seringa (fara ac_ recomandat de veterinar, sau alt medicament -trebuie neaparat sa te duci cu el-nu ii da nimic din auzite si sfaturi daca ti la el. Sper sa se faca bine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un veterinar, este posibil sa fi inhalat ceva, gen un fir de par, si a ramas pe nas sau pe git.Nu este primul caz.Numai bine.

| LovingAdam a răspuns:

Phai asa mai face si cainele meu.nu e foarte grav doar trebuie sa bea putin apawinking

| Dunhilll a răspuns:

Probabil a racit, sau o facut o pneumonie. Du-l la medicul veterinar sa il consulte, asa vei a afla ce are.
Sper ca te-am putut ajuta. Funda?

| stocker a răspuns:

Dar ce ii dai sa manance? Pe vremea asta rt trebui sa ii dai numai mancare de caini uscata. Si cainele meu a pati asa si acelasi lucru mi la spus si mie veterinarul si niciodata sa nu ii dai oase vara. Funda?