| Diarobertaaaa a întrebat:

O catea se comporta normal cand este insarcinata sau are alt comportament? Funda si vot

Răspuns Câştigător
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Normal ca are alt comportament.In primul rand doarme mai mult, e putin mai agitata, mananca mai mult. Sper ca te-am ajutat. Funda?

6 răspunsuri:
| CatelusaFlaffy a răspuns:

In mare parte de, este mai,, bleaga,, ca sa zic asa, adica nu mai este la fel de jucausa si daca o atingi pe burtica maraie sau chiar te musca, asta depinde si de animal.

| mariusQ a răspuns:

Nu chiar dar sata acasa ca sai dai de mancare ca sa aiba lapte pentru pui dar dupa ce fata(naste)poate ca va pleca un pic de acasa ca sa caute tot mai multa mancare pentru catei dar mai toata partea maternitati sta acasa sau langa puii ei. FUNDA?

| xOneTwoThree a răspuns:

Pai normal ar trebui sa aiba un comportament normal, dar depinde de ele. Sa zic cand au puii normal ca se poarta rau deoarece ii e frica sa nu ii atacam puii.

| SylviuCatlin a răspuns:

Din cate stiu eu are alt comportament inainte de a deveni insarcinata laughing cand e nu cred mai degraba dupa o sa fie mai agresiva pebtru asi proteja puiitongue

| AsuIepurasulDePlus a răspuns:

Lafel ca pisicile, adică se comportă ciudat in sensul că se bâţâie intr-una şi se ingraşă foarte mult, pentru a hrăni puii.winking

| mialuatcontu a răspuns:

Tampeni ziceti, cateaua mananca mai mult si intra un calduri. Funda?