| Mihaialexandru33654 a întrebat:

Pot sa fac antirabicul la cățea dacă e însărcinată?

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Suni maine veterinarul si il intrebi... Catelusa e bine? Are culcus? E ferita de frig si umezeala? Are mancare si apa? Afectiune?
Cum a ajuns oare gestanta?
Aveti grija de ea...

| Anonimul151 a răspuns:

Întreabă mai bine un veterinar, pentru că el va putea să îți zică 100% ce să faci. Dacă e bine sau nu.

| andreasmalai a răspuns:

Este important să discuți acest lucru cu medicul veterinar pentru a primi recomandări specifice situației ei. De obicei, antirabicul este considerat sigur în timpul sarcinii, dar specialistul tău poate să-ți ofere informații detaliate și să-ți răspundă la orice întrebări ai putea avea cu privire la sănătatea cățelei tale însărcinate.