| alymitu a întrebat:

O pisica s-a urcat in copac si ii este frica sa coboare(sta acolo de 3 zile si asta e a 4-a). Ce sa fac? Cum sa o dau jos? Copacul este prea ca sa ma urc(chiar si cu scara). Am sunat la pompieri dar au zis ca sunt prea ocupati.

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Incearca sa o ademenesti cu niste mancare pe care sa o ti cat de sus poti tu langa tulpina pomului ( nu de alta dar sa aiba pe unde sa coboare) si sigur va veni jos daca e acolo de atata timp.

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Spune de unde esti si am sa caut un centru de animale din localitatea ta, sau cauti tu pe google.Trebuie sa suni la ei, mai suna odata la pompieri si daca spun asta inca o data va fi cazul sa suni la centrul de animale pentru ajutor.
Succes si o seara placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| anda06anda a răspuns:

A coborat?

| alymitu explică (pentru anda06anda):

Din fericire da!happy Multumesc tuturor pentru raspunsuri!