| EoFetitza a întrebat:

Pisica mea s-a urcat in copac si ii este frica sa se dea jos... ce pot face? urgent! este acolo de 3 zile

Răspuns Câştigător
| amanda33 a răspuns:

Cati distrusi dau raspunsuri aiurea, Oameni buni, incercati sa beti niste cianura, poate in viata viitoare veti fi mai rasariti. Eu in locul tau as lua o scara si m-as duce dupa ea. Daca e prea mare altitudinea cheama pompierii. 3 zile e prea mult si un om de regula moare daca nu bea apa, dar un animal care are metabolismul mai rapid? Astept un mesaj sa vad ce ai facut! Succes :*:*

21 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Te sui dupa ea!

| NoName1234 a răspuns:

Nu e de ras "Ivana" si "Sticksulet"! Du-te dupa ea in copac sau pune-i mancare undeva cat de sus poti sa pui ca s-ar putea sa coboare incet incet.Grabestete daca sta acolo de 3 zile. daca copacul e prea abrupt sau ceva cheama pompieri.
Si "baiatucupizza" e ceva daca tu ai fi blocat intr-un copac inalt si nu puteai in niciun fel sa cobori stateai acolo, nu? Nu! Asa ca de ce pisica sa stea? Animalele nu sunt mai prejos decat oamenii! Si anna fa ceva repede! Mie mila de ea! Fa ceva! Succes!kiss

| rosto a răspuns:

Doamne fereste, sa te urci dupa ea, ce sa faci? Doar nu o lasi in pom. Incearca sa o ademenesti cu mancare ca e lihnita probabil. straight face

| CARMENCITA a răspuns:

Suna la pompieri sa vina sa o dea jos daca nu ai gasit pe altcineva.Ar trebui sa vina sa o dea jos. Daca esti mica pune-o pe mama ta sa sune.Nu inteleg cum ai putut sa o lasi acolo atatea zile sa moara de foame.De ce nu ai intrebat pe altii din prima zi daca nu sti? Pisica sau cainele cuiva face parte din familie, desi si daca era o pisica de pe strada tot sunam la pompieri sa vina sa o dea jos.

| Laura a răspuns:

Doamne, ești proa.inconștientă? Cum să o lași acolo 3 zile? Dacă nu e sus, ia o scară și coboar-o, dacă e distanta prea mare, pompierii.

| PopStarInMyMind a răspuns:

Pai... urca-te dupa ea si ajut-o intr-un fel! Succeswinking

| Jadis a răspuns:

De 3 zile? laughing) doamne sa mor aici de raslaughing arunca cu slapii dupa ea. Sigur coboara laughing

| thealchemist a răspuns:

Sus in copac cu tine. sau cere altcuiva sa se urce, daca e acolo de 3 zile trebuie sa te grabesti.

| sticksulet a răspuns:

laughinglaughing
nu credlaughinglaughingrolling on the floor
sa fac pe mine de ras, nu alta

| Sconcsiş a răspuns:

Vezi ca-ti moare mata ma laughing

| dragos12 a răspuns:

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Fa rost de o scara...sau pe la balcon daca ii aproape sau pompierii...

| Aly_7975 a răspuns:

Vine ea jos cand ii este foame tongue

| pwp a răspuns:

Cheama pompierii!

| EoFetitza explică:

Vreau sa le spun celor care fac misto ca 1. pisica este prea sus in copac 2.nu am cum sa ma urc in copac deoarece este drept si nu este nici o creanga pe care sa pot pune piciorul 3 am sunat la pompieri si au spus ca au alte urgente
iar pentru cei care cu adevarat vroiau sa ma ajute.astazi pisica a coborat mai jos si am putut sa o iau cu o scara

| CarmenR a răspuns:

Cheamă pompierii.

| Claudion a răspuns:

Incearca sa tai copacul cu o drujpa te asigur ca se va da jos.sau daca ai furtun de gradina poti sa ii faci o aitza in copac. dar mai intai sa te uiti sus? te-ai uitat si tu jos sa vezi daca -pe limba ta- acolo unde iese pomu din pamant, este vreun animal care face ham ham la pisica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te urci tu sau alta persoana.

| BaiatuCuPizza a răspuns:

Daca eram pompier si ma chemai pentru atata lucru te bateam si pe tine si pe pisica ta cu furtunu. sfatu meu arunca cu ceva in ea pana o dai jos ca oricum va cadea in picioare.

| SummerCrush a răspuns:

Incearca cu mancare. Du-te la baza copacului si zdrangane putin castronelu cu mancare sper sa rezolvi asa. Altfel urxa-te dupa ea iar daca nu poti cheama pompierii fa ceva. Sta de prea mult timp acolo si d-ne fereste...:-s Spune-ne si noua ce s-a intamplat, daca totul s-a terminat cu binehappy te pup:*

| Alexuza23 a răspuns:

Pune ce va foarte moale pe jos sau i-a o scara si o sa coboare singura sau urca tu pe scara