| anonim_4396 a întrebat:

O sa fac o petrecere in pijamale. Aveti vreo idee?

9 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

1. Ready, Set, Action!
Pregateste castroanele cu popcorn, bauturile, galeata cu inghetata si... un teanc de batiste! E timpul pentru un maraton al filmelor care se va termina cu lacrimi... de tristete sau bucurie, depinde de chef. Scoate masa din sufragerie, arunca multe perne pufoase pe jos, porneste DVD-ul si lasa petrecerea sa inceapa!
2. Invitatie la dans
Cine a spus ca poti sa dansezi pana la cinci dimineata doar intr-un club? Poti fie sa va faceti un play-list cu melodiile preferate, fie sa angajazi un instructor care sa va invete cele mai hot miscari in materie de: break-dance (o sa fie foarte haios), dansuri din buric sau poate streaptease happy.
3. Yoga/Pilates
Daca nu ai chef de zbenguiala si te gandesti la o seara relaxanta, atunci ce zici de niste exercitii Yoga sau Pilates? Chiar daca nu sunteti niste specialiste in domeniu, puteti sa incepeti cu exercitiile de baza care sunt destul de simple. Comanda si niste sushi, serveste ceai verde, pune niste muzica relaxanta si bucurati-va de niste momente de liniste.
4. Rasfat la domiciliu
E timpul sa te pui pe gatit! Nu! Nu mancare! Ci niste masti si tratamente home made (link). Roaga-ti invitatele sa-si aduca halatele de baie, decoreaza o camera cu lumanari parfumate, pune niste muzica relaxanta, cumpara si niste reviste glossy si creeaza o adevarata atmosfera de spa.
5. Jocuri de societate
Cand vine vorba de jocuri de societate Remi-ul este de departe preferatul meu (cred ca mi-a intrat in sange de cand o pazeam pe mama langa masa, cand veneau toate prietenele si vecinele sa se joace la noi in sufragerie). Daca nu iti place Remi-ul (sau Rummy), poti sa alegi altceva din lista noastra: whist, rentz, scrabble, canasta, bridge sau sah.

| Sara a răspuns:

Dap. Super. Sper ca doar intre fete. Apai. pop corn. filme frumoase, glume, jocuri. Tort (daca vrei), prajiturele, ceva bautura ca nu strica, la mancare vedeti voi ce alegeti, pizza, fast-food chiar daca nu sunt sanatoase, niste piept de pui la gratar. Pregateste glume, bancuri (noi), jocuri distractive. Etc.

| GiuliaTamas a răspuns:

Facetiva unghiile reciproc:X, pune o esarfa pe masa. Cere-i unei prietene sa apuce cu mainile cele doua capete ale esarfei si sa faca un nod, fara sa dea drumul la capete. punem pariu ca n-o sa poata? laughing facetiva o masca de fata 1 Curatativa cu un sapun fin sau cu un gel spumant.clatitiva fetele cu apa calda.maseazativa obraji ca indepartezi murdaria si pielea moarta 2 Tamponeazativa cateva secunde fata cu un prosop umezit si fierbinte.Caldura iti va deschide porii acolo unde se strange murdaria si grasimea. 3 dupa aceea clatitiva cu apa rece ca sa se inchida porii. apoi uscativa fata cu un prosop plusat si curat. 4 Frecativa obraji si fruntea cu un castravete mare aceasta operatie iti va reinprospata pielea. intindetiva si relaxativa cinci minute punanduva punanduva pe ochii o felie de castravete, facetiva parul, dansati, ghiceste mirosul ia cinci cesti si pune in fiecare o lingurita din ceva puternic mirositor gem de capsuni cafea branza otet sau orice altceva care miroase tare pai leagati preitenele la ochii si vezi daca recunosc sa ghiceasca mirosurile, aceasta idee este super daca prietenele tale vin sa inopteze la tine :X 1 sa isi scrie numele 2 sa isi incheie nasturi de la jacheta 3 sa se imbrace in pijamale folosind doar o mana 4 sa se rujeze si sa se fardeze si sa se spele pe dinti (toate intr-o mana doar), Rogati o prietena sa se aseze in pragul usii si sa apese cu ambele maini pe toc timp de un minut dupa un minut spune-i sa intre in camera si sa-si lase bratele jos ca sa si le odhineasca uitati-va cum i se ridica bratele singure ca prin farmec. iata un joc cam nerod : cantati pe rand dar cu mult succes la petrecerile in pijama cantati pe rad hitul vostru preferat printrun pai scufundat intr-un pahar cu apa restul gasti trebuie sa ghiceasca numele cantecului am terminat cu jocurile happy muzica: dido coldplay alicia keys nelly furtado mancare si sucuri: ce petrecere ii aia fara chipsuri si bauturi cola baieti: nu exista nu ii lasa nici macar pe frati tai in camera! sper ca te-am ajutat cu ceva wave si sper ca ma invit isi pe mine nu happy?

| alexutzu00791 a răspuns:

Ma bag si eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să nu uiţi de alcoolwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu dar da-mi tu una scriemi raspuns la noemi2008noemi si iti voi multumi intr-o zii

| AdaIoana18 a răspuns:

Pui muzica dupa care vizionati fimul vostru preferat eventual :comedii sau horror cu lumina stinsa mancati pop corn, iar apoi sa inceapa distractia ce a-ti zice sa aveti o bataie cu perne. Succes!kiss

| mermadia a răspuns:

Veniti fiecare de acasa cu cate o haina pe care vreti sa o modificati.si,la lucru! pana dimineata o sa aveti cele mai cool haine, iar toata lumea va va invidia! have fun:**

| KristinnaKr a răspuns:

Pop corn, pizza, fast food(daca vrei tu nu neaparat), bautura, muzica, filme(comedie, groaza sau drama), jocuri(carti, remi, si altele), glume, ...va faceti parul, unghiile. Dansati si faceti un concurs cu titlul "Fata in pijama" sau "Frumoasa Pijama" laughing in care juriul sa fie decat 2 fete care nu nea aparat sa nu se bage in jocul de concurs.

Diferite concursuri { ti-am spus di propria experienta am facut si eu party in pijamas.