| Serendipity17 a întrebat:

O sa ma duc la botosani, la bunik. o sa imi iau si catelusa, si vreau sa stiu cat costa biletul pentru animale de tren.Si daca o sa merg din suceava pana in botosani cu un fel de autocar, primesc animale? cat costa biletul?

O sa trebuiasca sa ii iau si carnetul de sanatate? are toate vaccinurile facute...

funditahappy

3 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Din cate stiu eu singura conditie pentru a lua animale cu tine in tren sau microbuz e sa aiba cusca de transport, adica sa nu stai cu ea in brate. Si daca ai cusca de transport nu cred ca costa nimic. E ca si cum ai avea ink un bagaj.
Cel mai bine ar fi sa suni si sa intrebi... Doar cei care lucreaza acolo vor fi in masura sa-ti dea rasp corecte.

| chupachups1234 a răspuns:

Pai o prietena a mea a mers cu trenul si a luat hamsterul cu ea, asa, pur si simplu l-a luat cu ea. Da acum nu stiu ca hamsterul e mic... straight face

| andradat a răspuns:

Singura optiune pe care eu o cunosc este pur si simplu sa suni la gara si sa intrebi pe cineva acolo. happy