| aj3k16lm a întrebat:

O zi buna TPU. As dori sa intreb urgent, un sfat legat de sanatatea catelului meu.
Este un pui husky, in varsta de 9 luni. Acum ceva vreme am observat ca a inceput sa se scarpine in zona genitala, iar de dimineata am observat o schimbare a culorii penisului. Avea ceva verde in jurul sau, dupa care a inceput sa-i curga un lichid de culoare galbuie, ca puroiul. Am citit pe internet, toate tipurile de boli si infectii. Va rog frumos sa ma ajutati, sa stiu macar la ce sa ma astept, pentru cand merg cu el la veterinat.
Va multumesc anticipat, o zi buna tuturor.

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Aplica-le acolo unde e mancarimea, o solutie de ALBASTRU de METIL de la farmacie veterinara! E o leziune de la sarcoptul scabiei sau de la paduchi! dar inainte de asta, ar trebui facuta o baie cainelui si sa le speli peste tot cu apa calda sapun sau sampon special pentru caini.