| FrateleRobert a întrebat:

Salut, TPU.
Astazi, in jurul pranzului bunicii mele a inceput sa-i curga un lichid de culoare galbena din buric. Sunt de parere ca poate fi si o hernie ombilicala cauza de acel lichid. Doresc niste sfaturi legate de motivul aparitiei acelei surgeri de lichid.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema acum cativa ani. Omfalita si/sau hernie ombilicala ar trebui sa aiba. Eu am avut doar omfalita. Mi-a trecut doar dupa ce m-am operat. Cu tratament nu a functionat.